Remont wjazdu

Dopiero co pisałem w artykule z zebrania grudniowego o planowanym remoncie wjazdu na ogród, a tu proszę, już się sprawa dzieje. Wybrana firma na początku stycznia zabrała się za wykonanie zlecenia. Naprawiono wjazd na ogród, wjazd na plac postojowy i początek alei głównej do łańcucha. Opady deszczu i woda spływająca z sąsiednich pól spowodowały wypłukanie żwiru i powstanie dziur na styku z asfaltową jezdnią. Wywołało to pękanie asfaltu na brzegu jezdni. W ramach remontu wybrano więc warstwę żwiru i na to miejsce wysypano tłuczeń gruby a potem cienki. Obie warstwy oczywiście ubito maszynowo. Dodatkowo styk jezdni i tłucznia wzmocniono krawężnikami osadzonymi na betonie. Pozostałe wjazdy także wysypano tłuczniem i utwardzono maszynowo. W dalszej kolejności firma utwardziła również tą samą metodą wskazane odcinki alejek na terenie ogrodu.

Tyle pisania. Teraz zapraszam na spacer na działki żeby naocznie zobaczyć efekt tych prac. No, ewentualnie przejazd samochodem. Dla tych co nie mogą udać się na działki przygotowałem, tak modne w czasie tej pandemii, oględziny zdalne. Zakładka "Galeria" i folder "Remont wjazdu".

Marcin Szlapa

Zebranie grudniowe

W dniu 17.12.2020 roku odbyło się ostatnie w tym roku zebranie Zarządu. Wzięło w nim udział 4 członków Zarządu. Jak zwykle, przestrzegano wszystkich zasad bezpieczeństwa, związanych z pandemią.

Zebranie otworzył Prezes i omówił sprawy związane z przyjęciem nowych działkowców, opłat za wywóz kontenera oraz odpadów wielkogabarytowych.

W dalszym ciągu zebrania :

Czytaj więcej...

Zebranie listopadowe

W dniu 14.11.2020 roku odbyło się kolejne zebranie Zarządu. Wszyscy członkowie czuli się dobrze, wiec spotkano się w świetlicy działkowej. Oczywiście przestrzegano wszystkich zasad bezpieczeństwa, związanych z pandemią.

Zebranie tradycyjnie otworzył Prezes i omówił sprawy wynikłe w czasie ostatniego dyżuru członka Zarządu w świetlicy działkowej. Przygotowano odpowiedź na pismo działkowców z dolnych alejek w sprawie zalewania działek w czasie opadów deszczu i w sprawie czyszczenia drenaży.

Czytaj więcej...

Zebranie październikowe

W tym miesiącu zebranie nie odbyło się. Główną przyczyną była sytuacja epidemiczna, a zwłaszcza rosnąca fala zachorowań na COVID-19. Ale także członkowie Zarządu zgłaszali  różne przypadłości chorobowe. W związku z tym Prezes podjął decyzję o odwołaniu zebrania w październiku. Najważniejsze sprawy załatwiono drogą telefoniczną.

Marcin Szlapa

Zebranie wrześniowe

W dniu 26.09.2020 roku odbyło się comiesięczne zebranie Zarządu. Wzięli w nim udział wszyscy członkowie Zarządu, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej i jej zastępca. Oczywiście przestrzegano wszystkich zasad bezpieczeństwa, związanych z pandemią. Zebranie odbyło się na świeżym powietrzu, pod zadaszeniem obok świetlicy.

Zebranie otworzył Prezes i omówił sprawy związane z przydzielonymi obowiązkami dla poszczególnych członków Zarządu.

W dalszym ciągu zebrania :

Czytaj więcej...

Wpłaty

W zakładce „Opłaty” i dalej „ Opłaty w 2020 roku” umieszczono tabelę z wykazem opłat dla każdej działki według uchwał Walnego Zebrania w 2019 roku, zaktualizowaną o rozliczenie wody za 2019 rok.

Działkowców, którzy wpłacili już zaliczkę za 2020 rok i opłatę za śmieci, prosimy o odjęcie sumy wpłat od kwoty z pozycji „Razem”.

Prosimy o wpłatę odpowiednich kwot na konto. Przypominamy o podaniu nazwiska, imienia i numeru działki oraz tytułu wpłaty.

Zarząd

Zebranie sierpniowe

W dniu 8.08.2020 roku odbyło się kolejne, comiesięczne zebranie Zarządu. Wzięli w nim udział wszyscy członkowie Zarządu oraz przewodnicząca Komisji Rewizyjnej.

Zebranie otworzył prezes. Następnie przedstawił najważniejsze sprawy ogrodu oraz omówił uchwały i przedstawił nowe osoby na naszym ogrodzie.

W dalszym ciągu zebrania :

- podjęto uchwałę numer 50/20 w sprawie opłaty za działki w 2020 roku. Postanowiono przyjąć wysokość poszczególnych opłat jak w 2019 roku. Informacje w sprawie opłat będą wywieszone na tablicy ogłoszeń oraz udostępnione na stronie internetowej. Uchwałę tą podjęto większością głosów. Przypomnę adres strony - www.rodmetalowiec.pl

Czytaj więcej...

Losowy obraz

Szukaj