W dniu 14.10.2021 roku odbyło się kolejne zebranie Zarządu. Wziął w nim udział cały Zarząd oraz Prezes Zarządu sąsiedniego ogrodu RELAKS.

Zebranie otworzył jak zwykle Prezes – Andrzej Smolarski. Następnie głos zabrała pani Prezes ogrodu RELAKS. Przedstawiła ona sprawę podłączenia odpływu części sieci drenażowej ogrodu RELAKS do naszej rury odprowadzającej wodę w kierunku rzeczki. Zwróciła się z prośbą do naszego Zarządu o podpisanie ugody w tej sprawie. Po dyskusji i przeanalizowaniu wszystkich aspektów sprawy Zarząd wyraził zgodę. Postanowiono podłączyć rurę z ogrodu RELAKS poniżej studzienki zbierającej wodę z naszego ogrodu. Podjęto w tej sprawie stosowną uchwałę.

W dalszym ciągu zebrania :

- omawiano temat wywozu kontenera ze śmieciami z nowej lokalizacji

- Prezes zreferował temat działania monitoringu. Po przejrzeniu pierwszych zarejestrowanych nagrań postanowiono zmienić lokalizację kamery. Nowe miejsce pozwala lepiej monitorować wjazd na ogród i plac postojowy oraz okolice kontenera na śmieci. Po przeanalizowaniu logów zużycia prądu postanowiono również zmienić akumulator na większy oraz zamontować większy panel fotowoltaiczny. Pozwoli to doładować szybciej akumulator, co przy coraz krótszym dniu jest wskazane. Zespół fotowoltaiczny i słup na którym była kamera postanowiono wykorzystać do zamontowania dodatkowej lampy oświetlającej wjazd na ogród i kontener.

- podjęto uchwałę w sprawie zawarcia umowy dzierżawy działkowej dotyczącej działki numer 62 z córką po zmarłym działkowcu

- postanowiono zdemontować urządzenia zabawowe na okres jesienno-zimowo-wiosenny

- postanowiono zamknąć dopływ wody do działek z dniem 30 października 2021 roku

- podjęto uchwałę w sprawie przyznania nagrody dla skarbnika za montaż, uruchomienie i nadzór monitoringu oraz instalacji fotowoltaicznej

- podjęto uchwały w sprawie przydziału świadczeń dla osób biorących udział w zebraniu  

Marcin Szlapa