W dniu 20 sierpnia 2022 roku na naszym ogrodzie został zorganizowany Festyn Dożynkowy. Sytuacja pandemiczna w kraju wymusiła przerwę w organizacji takich imprez. Zarząd postanowił spróbować wrócić do ich organizacji i udało się. Było trochę problemów z przygotowaniem. Niektóre firmy z których usług korzystaliśmy przestały istnieć, np. obsługa gastronomiczna. Inne nie chciały obsługiwać tak małej imprezy. Materiały używane  w czasie festynu nie nadawały się do wykorzystania, np. plandeka i rusztowanie na którym była rozwieszana nie wytrzymały dwuletniej bezczynności. Poratowała nas firma BELLE MICHEL z Paczyny, która zamontowała dwa duże namioty na betonowej części placu. Pod nimi właśnie odbyła się główna impreza czyli zabawa taneczna. Pogoda również nie dopisała. Montaż naszych namiotów udało się zakończyć przed opadem deszczu. No ale na samej imprezie pogoda nie była najgorsza. Każdy działkowiec naszego ogrodu mógł pobrać przy wejściu na plac talon na posiłek i talon na napój. Można je było potem zrealizować w punkcie gastronomicznym.

Na Festyn Dożynkowy zaproszono :

- burmistrza miasta – Adama Wójcika

- zastępcę burmistrza  - Piotra Magda

- dyrektora MOKiS-u – Henryka Sibielaka

- przedstawicieli Delegatury PZD z Gliwic

- zarządy sąsiednich ogrodów „Relaks” i „Witaminka”

Część oficjalna rozpoczęła się o godzinie 17:00. Festyn otwarł tradycyjnie prezes – Andrzej Smolarski. Następnie zaprosił do siebie Burmistrza i jego zastępcę. Razem wręczali działkowcom nagrody z tytułu jubileuszu 50-lecia posiadania działki oraz zwycięzcom konkursu na Najładniejszą Działkę 2022. Ze względu na obowiązujące przepisy o RODO podam jedynie imiona i numery działek nagrodzonych. I tak za 50-lecie nagrodzono :

- działka 58 pani Teresa

- działka 81 pan Józef i pani Maria

- działka 89 pan Paweł i pani Janina

- działka 99 pani Sabina

- działka 114 pan Władysław i pani Irena

- działka 59 pan Czesław i pani Krystyna

- działka 20 pani Helena

Za Najładniejszą Działkę przyznano równorzędne wyróżnienia :

- działka  46 pani Katarzyna

- działka 49 pani Krystyna i pan Stanisław

- działka 91  pani Regina i pan Jan

Od godziny 18:00 rozpoczęła się zabawa taneczna. Tym razem działkowców bawił DJ BARTOL. W czasie muzycznych bloków bawili się i starsi i młodsi działkowicze a nawet ich dzieci. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy w tym miejscu wszystkim działkowcom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Festynu Dożynkowego lub pomogli w jego organizacji.

Zdjęcia z Festynu można oglądać w zakładce "Galeria" i dalej "Dożynki 2022"

Marcin Szlapa