Zaczynamy kolejny turniej. Będzie to już trzynasta edycja. Mam nadzieję że nie będzie pechowa a wręcz szczęśliwa dla wszystkich zawodników. Chciałbym również aby nasz zawodnik wygrał albo przynajmniej znalazł się na podium. Najlepiej by było jakby na tym podium stanął po jednym zawodniku z każdego ogrodu. A kto na którym miejscu to już jest do ugrania.

W dniu 5.10.2019 roku odbyła się pierwsza rozgrywka tej edycji Turnieju Skata o puchar Prezesów. Ponieważ pogoda sprzyjała rozegrano ją pod gołym niebem, na placu obok świetlicy. Do rozgrywki przystąpiło tradycyjnie 7 zawodników.

Zapraszam jeszcze gorąco niezdecydowanych. Naprawdę warto. W czasie gier panuje zawsze miła atmosfera. Po zakończeniu turnieju każdy zawodnik dostaje jakiś puchar. Nawet za sam udział. A potem jeszcze jest poczęstunek.

Poniżej podajemy wyniki, uzyskane przez poszczególnych zawodników :

 1 . Michalski Zygmunt                    2054 punktów

2 . Motak Ireneusz                          1589 punktów

3 . Gajek Jerzy                               1238 punktów         

4 . Klonek Jan                                1174 punktów

5 . Markysz Marian                           966 punktów

6 . Wojewoda Krzysztof                    410 punktów

7 . Kazimierczak Jan                        361 punktów

 Jak na pierwszą grę nie jest źle. Zwycięzca ugrał ponad 2000 punktów. Następnego odstawił o 500 punktów. Wygrał nasz zawodnik i zwycięzca poprzedniego turnieju. A więc jest dobrze. Oby tak dalej.        Pozostali zawodnicy zagrali słabiej ale myślę że to dopiero początek. Jeszcze się rozkręcą i pokażą co potrafią.

Marcin Szlapa